Контраст
Шрифт

Роз’яснення щодо дотримання Закону України «Про запобігання корупції » під час проведення реорганізації Головного управління ДСНС у Харківській області

Державні службовці та посадові особи, що працюють згідно Кодексу Законів про працю України, ДСНС (далі Працівники) відповідно до пп. «и» п. 1 та пп. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Посадові особи). До Посадових осіб відносяться посади відповідно до п. 14 та п. 15 Розділу ІІ Роз’яснення НАЗК №1 від 13.02.2020.

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в"пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з п. 2 «Порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій» (затвердженого Рішенням НАЗК від 06.09.2016 № 19 та зареєстрованим у Мінюсті) припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є останній день виконання суб’єктом декларування зазначених функцій.

Під час реорганізації ДСНС, якщо вище вказані особи будуть призначатися на посади, які не мають статусу Посадової особи (наприклад: водій, друкарка, прибиральник та інше), згідно ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (тобто з 01.01.2020 по день призначення на посаду без статусу Посадової особи). Термін подачі 20 робочих днів після призначення.

Крім того, зауважу, підчас призначення на посади начальницького складу служби цивільного захисту, державних службовців та посадових осіб, що працюють згідно Кодексу Законів про працю України, ДСНС України під час реорганізації необхідно враховувати обмеження, вимоги та заборони ст. 27 та 28 Закону України «Про запобігання корупції» (своєчасно вживати заходи щодо усунення прямого підпорядкування близьких осіб та щодо врегулювання конфлікту інтересів). Керівникам враховувати інформацію щодо близьких осіб підлеглих, яка надходила або буде надходити від них.