Контраст
Шрифт

В.Бут: ситуація з лісовими пожежами в Україні повністю контрольована

clock
22.08.2012 14:08

Ситуація з лісовими пожежами в Україні повністю контрольована. Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів заявив в.о. Міністра МНС Віталій Бут. За його словами, Міністерство надзвичайних ситуацій вживає усіх заходів для запобігання виникнення пожеж та оперативно реагує на загорання.
«МНС здійснює цілодобовий посилений моніторинг пожежної обстановки, комплексно протидіє пожежам в лісових масивах. З цією метою, чергові сили та засоби Міністерства у загальній чисельності 7,5 тис. чол. і 1,5 тис. одиниць пожежної та інженерної техніки утримуються в постійній готовності. На випадок загострення пожежної ситуації передбачено збільшення угруповання сил до 15 тис. осіб особового складу та 3 тис. одиниць техніки».
Віталій Бут зазначив, що на постійному чергуванні також знаходиться авіація МНС - в аеропортах Сімферополя, Луганська та Ніжина перебувають
3 вертольоти Мі-8 з водозливними пристроями та
4 пожежних літаки Ан-32П.
Також в.о. Міністра МНС повідомив, що цього року протягом двох місяців у 17 областях України утримувався найвищий – 5 клас пожежної небезпеки. Утім, незважаючи на високу температуру, завдяки вжитим заходам, МНС вдалося не допустити поширення масштабів лісових пожеж до рівня надзвичайних ситуацій, за винятком пожежі у Херсонській області, де вогонь охопив 2 тис. 540 гектарів.
Загалом від початку року в лісах виникла 1 тис. 591 пожежа на загальній площі 3 тис. 300 гектарів. У середньому, щоденно виникало близько 250 лісових пожеж. Найбільше, окрім Херсонщини, вогонь вирував у лісових масивах Харківщини, Дніпропетровщини та Запоріжжя. Основна причина – порушення правил пожежної безпеки у лісах та неконтрольоване випалювання сухої трави у лісозахисних смугах і на сільгоспугіддях.
Віталій Бут додав, що Український Гідрометеоцентр МНС України прогнозує найближчими днями повторне збільшення температури повітря, яка в південних, східних та центральних областях може сягнути 40°С.
«Існує ймовірність встановлення найвищого, п’ятого класу пожежної небезпеки. Але на цей час ситуація з лісовими пожежами в Україні повністю контрольована», - зазначив в.о. Міністра МНС.

Схожі матеріали