Контраст
Шрифт

Харків: рятувальники провели навчання на жиркомбінаті

clock
14.08.2012 14:14

14 серпня підрозділи Головного територіального управління МНС у Харківській області провели тактичні навчання на АТЗТ «Харківський жировий комбінат».

На навчаннях були присутні перший заступник Харківського міського голови Олександр Кривцов, начальник ГТУ МНС України у Харківській області Павло Одарюк, голова комісії з питань екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків Харківської обласної державної адміністрації Олександр Донський, керівники адміністрацій районів міста, керівники комунальних підприємств, голови департаментів і управлінь Харківської міської ради, народний депутат України Олександр Фельдман.

У навчаннях брали участь 10 відділень рятувальників і близько 100 чоловік особового складу МНС, а також представники Головного управління державної техногенної інспекції в Харківській області, пожежний потяг Південної залізниці, підрозділи ХМУ ГУ МВС України в Харківській області, міська санітарно-епідеміологічна станція, служба медицини катастроф, аварійні формування ХФ ВАТ «Укртелеком», аварійні бригади ВАТ «Харківміськгаз» та АК «Харківобленерго», аварійні та аварійно-відновлювальні формування комунальних та відомчих підприємств.

Метою заходу було перевірити реальну готовність органів управлінь, сил цивільного захисту Харкова, Харківської області до ліквідації надзвичайних ситуацій на промислових об'єктах, де зберігаються сильнодіючі отруйні речовини, такі як аміак і хлор.

Згідно з легендою навчань, через порушення технологічного процесу сталося коротке замикання в рафінаційній установці. У результаті розгерметизувався трубопровід з олією, що розлилася цехом і спалахнула. На місці події утворилося сильне задимлення, вогонь поширився по всьому приміщенню.

В рамках тактичних навчань рятувальникам треба було загасити олію і ліквідувати хімічну аварію, а також відпрацювати порятунок постраждалих.

До приїзду пожежних керівництво комбінату дало команду евакуювати персонал з території заводу, працівники добровільної пожежної дружини взялися гасити пожежу первинними засобами пожежогасіння. Бригада чергових електриків заводу вимкнула електропостачання виробничого корпусу.

До місця пожежі виїхали підрозділи Жовтневого, Червонозаводського та Ленінського районів, чергова зміна оперативно-координаційного центру. Прибулі рятувальники в першу чергу розшукували постраждалих від НП, шукати людей їм допомагала бригада пошуково-рятувального кінологічного товариства «Щит» зі службовими собаками, а також ланка газодимозахисної служби.

До місця пожежі прибули працівники медичної служби, служби охорони громадського порядку, газової служби, служби енергопостачання, а також практичні психологи МНС міста Харкова. Водночас персонал компресорної станції відкачував аміак з пошкодженого циркуляційного ресивера в резервну місткість і вмикав водяні завіси.

Як зазначив голова міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій - перший заступник Харківського міського голови Олександр Кривцов, зважаючи на специфіку виробничих технологій жиркомбінат є одним з потенційно небезпечних об'єктів у Харкові. На території комбінату зосереджено легкозаймисті речовини, крім того, тут розташовані потужні холодильники з великою кількістю аміаку. Головним завданням було забезпечити високу боєздатність самого комбінату, для чого тут змонтована і проходить тестування система раннього оповіщення про надзвичайні ситуації.

«Як з'ясувалося під час навчань, комбінат здатний проводити заходи з пожежогасіння та запобігання надзвичайним ситуаціям до прибуття підрозділів МНС. Усі інженерно-технічні служби підприємства перебувають у робочому стані, персонал підготовлений до таких ситуацій, керівництво дає компетентні пояснення, тому в нас є впевненість, що в разі чого тут не розгубляться. Якнайкраще показали себе і підрозділи рятувальників, які працювали чітко і злагоджено. Можна вважати, що навчання на об'єкті пройшли добре», - підсумував Олександр Кривцов.

За його словами, на сьогодні на Харківщині близько 700 потенційно небезпечних підприємств, з них близько 60 - у місті. Олександр Кривцов зазначив, що на таких підприємствах регулярно модернізують технологічні процеси, у зв'язку з чим кількість небезпечних об'єктів скорочується.

ГТУ МНС України у Харківській області

Схожі матеріали