Контраст
Шрифт

Харків: рятувальники відвідують дитячі табори

clock
13.08.2012 07:46

Тема безпеки життєдіяльності найбільш актуальна у період дитячого літнього відпочинку. Адже небезпека може критися будь-де. Навчити дітей уникати травм та оберігати себе від небезпеки – основна задача батьків, педагогів та рятувальників. Робота з підростаючим поколінням для рятувальників Харківського гарнізону МНС – одна з пріоритетних та безперебійних.

У період літніх канікул рятувальники відвідують всі дитячі оздоровчі табори та спілкуються з дітьми.

Під час навчального року дітей навчали основам безпеки життєдіяльності на уроках та виховних годинах. А під час літнього відпочинку адміністрація авторської школи «Бойко» вирішила ще ближче ознайомити дітей з професією рятівників. Остання тематична зміна у оздоровчому таборі має назву «Юний рятівник». Протягом 20 днів відпочинку діти будуть зустрічатися з рятувальниками, знайомитися зі специфікою роботи різних рятувальних служб, дізнаються  багато цікавого та вдосконалять навички порятунку та само порятунку у різних життєвих ситуаціях.

10 серпня до дитячого оздоровчого табору висадився рятувальний десант у складі представників спеціальної водолазно-піротехнічної групи, медичного фахівця та представників прес-служби Головного територіального управління МНС України у Харківській області.

Рятувальники нагадали дітям про основні правила безпечної поведінки під час прогулянки до лісу, у разі виявлення боєприпасів часів війни та безпеки на воді.

Співробітники піротехнічної служби нагадали дітям, про небезпеку, яка ховається під землею, а саме про боєприпаси часів війни, ознайомили з повсякденною роботою піротехніків та спеціальним обладнанням. Дітям дозволили приміряти бойовий одяг та потримати макети вибухонебезпечних предметів.

Не секрет, що протягом купального сезону багато людей дістають травм, часом несумісних з життям, тож навчити дітей безпечній поведінці на воді вкрай необхідно. Фахівці водолазної служби розповіли дітям про основні правила безпеки під час купання, ознайомили з численним спеціальним обладнанням та навчали надавати першу допомогу постраждалим на воді. Малеча із захопленням роздивлялися  водолазне спорядження. Коли рятувальники дозволили приміряти обладнання, важкість його викликала велике здивування, адже кожного разу, коли водолази занурюються у воду, вага обладнання вимірюється у десятках кілограм.

Медичний працівник нагадав дітям про велику кількість травм, які можна отримати у повсякденному житті та розповів, а потім і продемонстрував, як можна надати першу допомогу постраждалим до приїзду швидкої. Після розповіді лікаря діти спробували надавати умовну допомогу один одному та задавали лікарю безліч питань.

Перший візит рятувальників до табору «Бойко» завершився. А попереду ще багато цікавого. Діти познайомляться з роботою психологів МНС, кінологічною службою, дізнаються про техніку, що є на озброєнні рятувальників та шкільною дружиною юних пожежних, яка представлятиме Харківську область на Всеукраїнському фестивалі у Євпаторії.

Подібні заходи вкрай важливі, адже навчання у формі пізнавальної гри та з практичним відпрацюванням добре засвоюється у пам’яті дітей та може зберегти життя.

 

ГТУ МНС України  у Харківській області.

Схожі матеріали