Контраст
Шрифт

В Україні необхідно покращити технічний стан систем оповіщення населення

clock
08.08.2012 07:40

Для України надзвичайно актуальне питання утримання систем загальнодержавної та регіональної систем оповіщення населення, оскільки наразі існує тенденція до зниження їхньої технічної готовності. Про це під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив директор Департаменту управління рятувальними силами Григорій Марченко.
Захід відбувся під головуванням заступника Міністра надзвичайних ситуацій Василя Квашука. У ньому взяли участь представники МНС, Державного агентства водних ресурсів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державного комітету телебачення та радіомовлення, ПАТ «Укртелеком», міських та обласних державних адміністрацій. Під час засідання розглядалися питання готовності системи оповіщення населення на випадок загрози або надзвичайної ситуації.
«Існуючі системи оповіщення експлуатуються з 80-х років минулого століття і на сьогоднішній день морально та фізично застаріли. Протягом першого півріччя поточного року 82 рази виникали збої у роботі обладнання та каналів зв’язку загальнодержавної системи оповіщення», - повідомив Григорій Марченко.
Він також додав, що МНС вчасно оплачує експлуатаційно-технічне обслуговування загальнодержавної системи оповіщення, у той час як місцеві органи влади допускають виникнення заборгованості у цій сфері.
Крім того, за словами директора Департаменту управління рятувальними силами, недостатня увага з боку місцевої влади приділяється утриманню у справному стані електросирен, за допомогою яких інформація про небезпеку доводиться безпосередньо до населення.
«На цей час із 4 тис. 835 електросирен не працюють 675, або 14 % від їх загальної кількості. Проте ця кількість забезпечує покриття лише 10% території країни, де мешкає 50% населення. Найбільший відсоток непрацездатних електросирен нараховується у Закарпатській, Хмельницькій та Запорізькій областях», - відзначив Григорій Марченко.
Він також звернув увагу всіх присутніх на те, що проведення оповіщення населення ускладнюється через зменшення кількості абонентів проводового радіомовлення. Зокрема лише протягом останнього року кількість радіоточок зменшилася на 13%. Це особливо помітно у першу чергу в Києві, Полтавській та Запорізькій областях.
Також, за словами Григорія Марченка, для якісної роботи системи цивільного захисту необхідно підвищити точність прогнозів надзвичайних ситуацій природного характеру. Він наголосив, що хоча МНС і було вчасно попереджено про всі надзвичайні ситуації, на сьогодні існує досить високий відсоток прогнозів, які не справджуються.
У свою чергу директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда повідомив, що Гідрометцентр потребує збільшення фінансування для переоснащення і модернізації системи спостереження, збору, переробки й передачі гідрометеорологічної інформації, що дасть змогу збільшити точність прогнозів.
Також під час засідання Григорій Марченко наголосив, що, відповідно до постанови Уряду №192 від 15 лютого 1999 року, централізоване оповіщення центральних та місцевих органів влади здійснює МНС. При цьому на регіональному рівні оповіщення населення здійснюють Рада міністрів Криму, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Прес-служба МНС

Схожі матеріали