ГоловнаОстанні новини29 Листопада, 2019р.
 Версія для друку

У Харківському метрополітені пройшли тактико-спеціальні навчання (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано: 29.11.2019, 10:25

Пожежі в метрополітені носять надзвичайну пожежну небезпеку. Вони супроводжуються панікою людей, наявністю великої кількості потерпілих, не здатних самостійно евакуюватися з платформи станції на поверхню. Тому успіх рятувальних робіт безпосередньо залежить від злагодженості і швидкості дій рятувальників, чіткої взаємодії всіх екстрених служб. Саме з метою удосконалення взаємодії між оперативними службами цивільного захисту та вмінь керівного складу органів управління організовувати проведення рятувальних робіт та ліквідовувати наслідки надзвичайних ситуацій проводяться на об`єктах метрополітену тактико-спеціальні навчання.

Подібні навчання відбулись 29 листопада на станції «Південний вокзал» Холодногірськозаводської лінії Харківського метрополітену, в яких взяли участь: особовий склад та техніка Харківського гарнізону ДСНС, Національного університету цивільного захисту України, Національної поліції, Патрульної поліції, Поліції південної Залізниці, Навчального центру оперативно - рятувальної служби цивільного захисту, медицини катастроф, громадської організації «Червоний хрест» та комунальні служби міста. Вони проходили під керівництвом начальника Головного управління ДСНС України у Харківській області Олександра Волобуєва.

За легендою навчань, під час руху потягу від станції «Холодна гора» до станції «Південний вокзал», внаслідок короткого замкнення електропроводки у 3-му вагоні сталося загоряння. Вогонь по горючим конструкціям швидко почав поширюватись по об’єму вагону. Машиніст потягу приймає заходи щодо виводу потягу до станції «Південний вокзал» для висадки пасажирів. Черговою по станції вживаються заходи зі знеструмлення контактної рейки та евакуації людей з платформи по ескалаторам. Таким чином було евакуйовано 50 осіб. До гасіння вогню першими приступають члени добровільного пожежного формування метрополітену.

За лічені хвилини прибули перші рятувальні підрозділи. На той момент площа пожежі складала 15 кв.м., приміщення станції і виходи мали задимлення. За інформацією чергової по станції у вагонах та на платформі станції залишились пасажири. Керівник гасіння пожежі організовує розвідувальну групу, яка спускається на станцію для проведення пошуково-рятувальних робіт. На платформи станції рятувальники знайшли і врятували 1-го постраждалого.

Через деякий час з платформи надійшла інформація про наявність підозрілих предметів невідомого походження, що потенційно містять небезпечну хімічну речовину. Для проведення хімічної розвідки на станцію метрополітену спустились працівники хіміко-радіологічної служби ГУ ДСНС України у Харківській служби. Вони встановили, що ємність з невідомою рідиною герметична. Далі хіміки помістили її у спеціальний контейнер і транспортували на поверхню для подальшої утилізації. Перед знаттям спеціальних засобів хімзахисту рятувальники повинні пройти деконтомінаційну обробку у мобільному пункті деконтомінації.

На місці події був створений штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, котрий керував діями рятувальників та інших екстрених служб. Протягом 20 хвилин всі задачі, поставлені керівництвом навчань були виконані, пролунала команда «Відбій».

Підводячи підсумки навчань, начальник Головного управління ДСНС Олександр Волобуєв зауважив: «Основну пожежну небезпеку становить потяг, який перевозить в години "пік" до 250 осіб в кожному вагоні. Пожежне завантаження вагона таке, що вагон вигорає буквально за лічені хвилини. Це тягне за собою небезпеку не тільки для пасажирів поїзда, а й людей, що знаходяться на станції. Тому такі навчання проводяться щорічно на станціях Харківського метрополітену. Сьогодні всі служби Харкова показали, що мають навички реагування на ситуації, пов'язані з порятунком людей, надання їм допомоги, ліквідації наслідків всіляких аварій і пригод у метро».

 

ГУ ДСНС України у Харківській області

291119-1.jpg291119-7.jpg

291119-11.jpg291119-10.jpg

Більше фото


   
Останні новини
6 Квітня08:12 Адміністративні послуги ДСНС будуть надаватися з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби
6 Квітня08:10 Інформація щодо обмеження особистого прийому громадян в Головному управлінні ДСНС України у Харківській області на період карантину
1 Квітня09:33 В усіх областях України рятувальники облаштували тимчасові пункти прийому хворих на COVID-19
28 Березня08:53 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов в Україні
27 Березня08:59 ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах та на відкритих територіях!
26 Березня10:43 Режим надзвичайної ситуації запроваджений по всій території України
26 Березня10:43 ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах та на відкритих територіях!
25 Березня09:05 Увага! Попередження про відчутне зниження температури повітря
24 Березня09:53 Увага! Попередження про пориви вітру по Україні
23 Березня09:58 Харківські рятувальники через гучномовний зв'язок попереджають людей про необхідність дотримуватися умов карантину
22 Березня09:24 Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах та на відкритих територіях!
22 Березня08:45 Увага! Попередження про відчутне зниження температури повітря
17 Березня15:51 На Харківщині закінчився районний етап Всеукраїнського літературного конкурсу «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди»
17 Березня08:01 Служба порятунку закликає харків'ян дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті!
15 Березня09:10 Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!
Останні новини