Контраст
Шрифт

Харків: Рятувальники навчають дітей у басейні

clock
18.09.2012 12:48

У Харківському гарнізоні МНС велика увага приділяється роботі з підростаючим поколінням.. Рятувальники зустрічаються з дітьми, розповідають про небезпеку, що оточує кожного у повсякденному житті, навчають основним правилам безпечної поведінки, знайомлять з роботою підрозділів МНС, демонструють аварійно-рятувальну техніку. проводять безліч конкурсів та вікторин тощо. Але найулюбленішими та найкориснішими залишаються практичні уроки, у ході яких діти під керівництвом кваліфікованих спеціалістів відпрацьовують дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру. Можливість застосувати на практиці нові набуті навички порятунку та само порятунку, надання медичної допомоги та інше не залишають байдужою жодну дитину.

18 вересня в рамках проведення тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у Харківському аквафітнес клубі «Волна» рятувальники гарнізону МНС спільно з ініціативною групою закладу провели незвичайний практичний урок на воді. У заході брали участь психологи МНС, вони навчали учасників долати паніку та керувати емоціями у надзвичайних ситуаціях.

Учні шкіл Харкова. які займаються плаванням у аквапарку, уважно слухали настанови тренерів, поради психологів та рятувальників, які розповіли про причини трагедій на воді.

У ході заходу діти відпрацьовували порятунок потопаючих, навички застосування рятувального кругу, транспортування постраждалих та багато іншого.

За словами представників аквафітнес клубу, дуже важливо аби діти могли правильно оцінити ситуацію та розрахувати свої сили. Адже результат рятувальної операції залежить від багатьох факторів: пори року, течії, одягу, що на людині тощо На думку організаторів заходу, важливо відтворити різноманітні умови, щоб діти вчилися правильно оцінювати ситуацію. Так, у ході заняття відпрацьовувалися різні способи порятунку та само порятунку, завдання ускладнювалися різними порами року, видимістю, верхньою одежею на учасниках тощо

Такі заняття потрібні дітям, для того, щоб вони в екстремальних умовах не злякалися, а змогли правильно оцінити ситуацію та надати допомогу собі та по можливості іншим. Подібні уроки дуже подобаються дітям, а їх важливість у сучасному житті переоцінити просто неможливо.

ГТУ МНС України у Харківській області

Схожі матеріали