Рятувальники готові до весняного паводку

clock
21.03.2012 13:22

З настанням весни актуальною стає небезпека виникнення повені та паводків, причиною яких стає значне підвищення рівня води. На водоймах це трапляється внаслідок збільшення притоку води, внаслідок танення снігу та льоду. Причиною підйому води може стати ускладнення витоку внаслідок технічних несправностей на штучних водоймах або прорив дамби.

У Харківській області створено оперативний штаб з попередження паводкової ситуації та комісію з перевірки заходів щодо безаварійного пропуску осінньо-зимових дощових паводків, льодоходу і весняної повені в області.

Комісією було перевірено сили та засоби, які планується задіяти на випадок виникнення надзвичайних ситуацій через повені. Безпосередньо підрозділи МНС у повній мірі готові надати допомогу населенню у разі потреби. На цілодобовому чергуванні у середньому перебувають 125 пожежних автомобілів, котрі можна використати для відкачування води, близько 2 тисяч осіб особового складу МНС.

До роботи також готова спеціалізована піротехнічна група, завдання якої – підрив льоду на водоймах для недопущення льодових заторів. Окрім того, у постійній готовності у підрозділах МНС знаходяться гумові човни для порятунку постраждалих, мотопомпи для відкачування води з зон затоплення, капронові мішки для наповнення піском для перешкоджання доступу води до житлових будинків, пересувні електростанції та інша спеціалізована техніка.

Схожі матеріали