Харківські рятувальники нагадують правила безпечного обігріву помешкань та попереджають про трагічні наслідки у разі недотримання правил пожежної безпеки у побуті

clock
30.01.2022 07:40

У зимовий період, на жаль, помітно зростає показник загибелі людей на пожежах у житловому секторі, а також смертей унаслідок отруєння продуктами горіння від засобів обігріву житла. Зазвичай, самі ж громадяни можуть запобігти трагічним випадкам, дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки у побуті, проте здебільшого вони не приділяють достатньої уваги цьому питанню.

 

Загалом, з початку 2022 року на Харківщині ліквідовано 195 пожеж, з яких в помешканнях громадян виникло понад 150 випадків, а кількість загиблих складає 17 осіб, з них 1 дитина.

 

Зокрема, 27 січня о 23:30 на номер «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному житловому будинку за адресою: Куп’янський район, селище Дворічна, вул. Медична, 1.

До місця виклику негайно направили 1 відділення 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини ДСНС. На час його прибуття горіли конструктивні елементи будинку та домашні речі всередині нього. Площа пожежі складала 40 кв.м. В результаті дії відкритого вогню отримав опіки господар оселі, 1981 року народження.

Завдяки оперативними діями рятувальників о 23:36 пожежу вдалось локалізувати та о 01:40 загасили повністю.

Причиною виникнення загоряння стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

 

26 січня о 13:53 на номер «101» надійшло повідомлення про пожежу у двоповерховому житловому будинку за адресою: м. Харків, вул. Зубенка, 35б. Займання сталося у квартирі, що на першому поверсі.

До місця виклику прибуло 2 відділення Служби порятунку на автоцистернах та відділення на автодрабині. По прибуттю вогнеборців було встановлено, що у кімнаті квартири горять домашні речі та меблі. Загальна площа пожежі склала близько 15 кв.м.

Із-за сильного задимлення рятувальникам довелось працювати в апаратах для захисту органів дихання. Вогнеборцями були врятовані: власник квартири, чоловік 1974 року народження, який не міг самостійно пересуватись, та мешканка квартири з 2-го поверху, жінка 1950 р.н.

Пожежу було локалізовано о 14:25, а о 14:42 повністю ліквідовано.

Причина виникнення пожежі необережне поводження з вогнем під час паління.

 

Тож, рятувальники закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті, зокрема:

- про стан джерела обігріву необхідно подбати до початку опалювального сезону: слід вчасно очистити димоходи та печі від сажі, перевірити піч на наявність тріщин, тощо;

- в опалювальний сезон слідкувати та не залишати піч без нагляду та категорично забороняється лишати дітей самих удома з розпаленою піччю;

- очищення від сажі та різноманітного бруду опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі необхідно провадити не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій;

- не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;

- не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;

- не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками, тощо;

- забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;

- не залишайте ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку;

не паліть у ліжку.

 

 Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню!

pechi.jpg

Схожі матеріали