Контраст
Шрифт

На Харківщині протягом останніх 12-ти годин трапилось 3 пожежі, які забрали життя 4-х людей

clock
22.01.2024 08:36

З вечора 21-го січня по ранок 22-го під час пожеж на Харківщині загинуло четверо людей. Пожежі трапились з різних причин, але всі вони пов’язані із порушенням правил пожежної безпеки.

Повідомлення про першу пожежу на номер «101» надійшло о 21:26 21 січня. Вона виникла внаслідок необережності під час поводження з вогнем у приватному будинку на вул. Олексіївській в Шевченківському районі Харкова. 57-річний винуватець загинув. Площа горіння склала 50 кв.м. Вже о 21:50 вогонь вдалось локалізувати та о 22:53 ліквідувати.

О 07:19 22 січня стало відомо про другу пожежу, яка трапилась також у приватній оселі за адресою: м. Харків, проїзд Верещаківський. На ній загинув 57-річний чоловік та 61-річна жінка. А загорання трапилось через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електронагрівального приладу. У кімнаті, де тіло загиблого знайшли рятувальники, горіла дерев’яна підлога на площі 6 кв.м. Вогонь локалізували о 07:47 та повністю загасили о 09:14.

Нарешті, третя пожежа виникла у с. Краснопавлівка Лозівського району у приватному будинку на вул. Козацькій. Цього разу її причиною стала несправність пічного опалення. Під час пожежогасіння рятувальники виявили тіло 75-річного власника. Площа пожежі склала 15 кв.м. Її локалізація відбулась о 08:30, ліквідація – о 10:22.

Рятувальники ДСНС попереджають! Найпоширенішою причиною виникнення займань у помешканнях людей є паління у ліжку, несправність та перенавантаження електромережі, недбале ставлення до стану пічного опалення.

Тож, рятувальники звертаються до мешканців Харківщини із проханням дбати про пожежну безпеку у власному житлі та надають практичні поради як запобігти трагедії:

·        не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

·        якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов'язково перевірте його справність;

·        біля кожної печі перед топковим отвором має бути захисний металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

·        усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

·        золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця;

·        не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

·        слідкуйте за станом та справністю електромережі;

·        у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

·        не паліть у ліжку;

·        намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

ГУ ДСНС України у Харківській області

Схожі матеріали