Пожежно-технічна виставка м. Куп’янськ

 
Куп’янська філія Харківської пожежно-технічної виставки
 
На базі Куп’янського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області функціонує Куп’янська філія Харківської пожежно-технічної виставки за адресою: м. Куп’янськ, пл. Стадіонна, 17.
Контактний телефон: (05742) 2-23-55
Режим роботи: відвідування можливе в робочі дні з 09:00 до 18:00.
 
Будівництво Куп’янська філія Харківської пожежно-технічної виставки розпочато в 1993р. Будівельну частину комплексу здано в експлуатацію 25 вересня 1998 року до дня 175-річчя пожежної охорони Харківщини.
Паралельно з будівництвом будівлі пожежно-технічної виставки з 1995 року почалися роботи по підготовці до художнього оформлення 7-ми залів виставки.
Автор і керівник організації художньо-оформлювальних робіт ветеран пожежної охорони Харченко Всеволод Петрович.
Активну участь в художньому оформленні виставки брали:
Олейников В.Ф., Троян Н.І., Міліченко П.В., Козлов В.А., Гресь А.В., Лісовий В.І., Бондаренко Н.М., Москаленко С.П., Мірошниченко А .А., Соловйов Р.А., Фесюк А.К., Багатий Н.І., Пуляева Ю.Я., а також особовий склад СДПЧ-44 м Куп'янська і технічного загону УГПО УМВС У в області.
Художнє оформлення виставки здійснювали старші викладачі Харківського державно-промислового інституту Митрофанов В.А. (Старший) і Петраш Ю.А.
 
Експозиційні матеріали розміщуються в 7-ми залах:
 
У залах розміщені: художньо оформлені стенди в горизонтальних і вертикальних вітринах і на подіумах, натурні зразки апаратів, приладів, пожежних сповіщувачів, установок автоматичного пожежогасіння (водяний, газової, порошкової), пожежно-технічного обладнання, інструментів, приладів технологічного автоматики, електродвигунів, світильників і пусковий електроапаратури різних способів захисту, речових доказів, запальною авіабомби, медалей, грамот, вимпелів, поштових марок на пожежну тематику, пожежно-технічної літератури, плакатів і листівок на пожежну тематику та інші тематичні матеріали.
Над основними експозиційними стендами розміщені підвісні стенди, тематичні фотофрізи і художні картини на пожежну тематику.
 
Зала № 1
«Історія пожежної охорони»
 
У залі № 1 відвідувачі ознайомляться з експонатами, фотографіями і документами, що розповідають про історію пожежної охорони Куп'янського району та Харківщини в цілому.
 
Зала № 2
«Державний пожежний нагляд»
 
Про важливу і багатогранну роботу Державного пожежного нагляду щодо забезпечення протипожежного захисту народного господарства країни розповідають матеріали цієї зали. Відвідувачі побачать тут велика кількість натурних зразків за напрямом профілактичної діяльності.
 
Зала № 3
«Профілактика пожеж від пустощів дітей з вогнем»
 
Витівка дітей з вогнем іноді призводить до трагічних наслідків. Матеріали зали розповідають, як запобігти цьому лиху і вберегти дітей від травм і загибелі при пожежах. Огляд матеріалів надовго залишається в пам'яті екскурсантів.
 
Зала № 4
«Протипожежна пропаганда, установки автоматичного протипожежного захисту»
 
Експозиційні стенди інтер'єру зали наочно ілюструють багатогранні форми і методи протипожежної пропаганди, а також широке застосування засобів масової інформації та організацію навчання населення правилам пожежної безпеки – одного з головних напрямків діяльності пожежної охорони.
У цьому ж залі в інтер'єрах представлені багато видів установок пожежної автоматики – нового прогресивного напрямку протипожежного захисту об'єктів народного господарства.
 
Зала № 5
«Організація служби, підготовки і пожежогасіння»
 
У цій залі широко представлена сучасна пожежна техніка та обладнання, а саме: засоби зв'язку, вогнегасники, рятувальні пристрої, бойовий одяг, засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри, тобто все необхідне для гасіння пожеж і захисту особового складу при роботі в найскладніших умовах.
 
Зала № 6
«Пожежна техніка та обладнання»
 
Експозиція зали розповідає про організацію служби пожежної охорони, бойову підготовку пожежних і про складнощі боротьби з вогняною стихією, яка потребує великої мужності, витримки, сміливості, відваги, повної напруги моральних і фізичних сил. В цьому залі представлені також матеріали про ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС.
 
Зала № 7
Наслідки пожеж, робота обласного опікового центру
 
Тут експонуються предмети, котрі викликали загоряння, фотографії наслідків пожеж, причини загибелі людей при пожежах, а також робота Харківського обласного опікового центру. Огляд експозиції зали нікого не залишає байдужим.
 
Kupyansk_17.jpg