Контраст
Шрифт

Пожежно-технічна виставка м. Харків

 
Харківська пожежно-технічна виставка
 
Харківська пожежно-технічна виставка, яка працює з понеділка по четвер з 10:00 до 16:00 (з 13:00 до 14:00 обідня перерва) за адресою: м. Харків, вулиця Спортивна, 1, запрошує всіх бажаючих на екскурсію, під час якої можна ознайомитись з історією пожежної охорони Харківщини, роботою підрозділів ДСНС сучасності та отримати знання, які допоможуть правильно діяти в екстремальній ситуації.
 
Історія становлення Харківської пожежно-технічної виставки
 
З 1 лютого 1967 року в Харкові за ініціативою начальника Управління пожежної охорони Харківщини Олександра Сумцова в одному з кабінетів місцевого Будинку Техніки розпочала роботу експозиція пожежно-технічної виставки. Тут проводилися екскурсії, лекції, консультації. Кабінет працював лише два-три дні на тиждень, відвідували його частіше дорослі люди, ніж діти. Підбиранням матеріалів на стенди керував особисто Михайло Камєнєв, заступник О.Сумцова. Екскурсії проводив спеціально прикріплений співробітник УПО.
Згодом пожежно-технічна виставка розміщувалася вже не в одній, а в трьох-чотирьох кімнатах, та й взагалі вона переросла свій статус “кабінету” у Будинку техніки. За роки її існування тут було проведено майже 3 тисячі екскурсій, виставку відвідали біля 90 тисяч людей. Тому, в 1971 році, коли пожежна охорона Харківщини готувалася відзначати 150-річний ювілей, було прийняте рішення змінити формат виставки. Було сплановано, що вона займе нове приміщення площиною в 680 кв. метрів у споруді, що примикає до пожежного депо ДПЧ-5, розташованої на вулиці Спортивній. У створенні експозиції брали участь всі підрозділи пожежної охорони Харківського регіону, для цього при тодішньому УПО було створено спеціальну раду. 19 грудня 1974 року було вперше затверджено штат працівників нового об’єкту – головою виставки став Єміль Брусиловський. Проект інтер’єру приміщень створив художник Леон Меліс-Назаров. Над різноманітними фрагментами експозицій працювали найвидатніші художники міста та області.
Відкриття Харківської пожежно-технічної виставки відбулося 23 серпня 1976 року. В рамках цього закладу поєдналися барвиста експозиція, що міститься в декількох залах, кінотеатр на 50 місць та читальний зал із книгосховищем.
Сьогодні виставка об’єднала справжніх ентузіастів своєї справи. За статистичними даними, виставку відвідують до 20 тисяч людей на рік. Серед гостей – школярі, студенти, проектувальники, бізнесмени, інженери, рятувальники, тощо. Тому працівники виставки завжди готові до зустрічі з будь-якою аудиторією. Багато хто з відвідувачів залишив теплі слова на адресу екскурсоводів у Книзі відгуків. А секрет їхнього успіху дуже простий: окрім огляду експонатів людям завжди подобається спілкування з майстрами справи, справжніми професіоналами, які надзвичайно цікаво вміють розповісти про пожежну справу.
 
Експозиція залів виставки
 
З перших кроків по території пожежно-технічної виставки відвідувач має можливість ознайомитись з фотогалереєю історичних споруд пожежної охорони Харківщини та символікою служби цивільного захисту, а безпосередньо при вході – з девізом Державної служби України з надзвичайних ситуацій: «Запобігти, врятувати, допомогти!».
 
Зала №1
«Є така професія - рятувальник»
 
У цьому залі йдеться про: професію пожежного-рятувальника, ознайомлення з порядком вступу до навчальних закладів ДСНС України, історію розвитку служби цивільного захисту. Розповідь про багатогранну функціональність діяльності пожежно-рятувальних підрозділів, зокрема: пошуково-рятувальні роботи, надання гуманітарної допомоги населенню Донецької і Луганської областей, робота з тимчасово переміщеними особами з зони проведення антитерористичної операції та участь у побудові і життєзабезпеченні тимчасового містечка для них.
 
Зала №2
«Історія пожежної охорони Харківщини»
 
У залі представлені історичні документи, фото-експонати, макети та предмети історії пожежної охорони Харківщини за майже 200 річний період та її керівників, зокрема добровільного пожежного товариства України та Харківської області.
 
Зала №3
«Державного пожежного нагляду»
 
В залі йдеться про профілактику пожежної безпеки та представлені діючі макети автоматизованих інженерних пристроїв, зокрема макет-діорама, що демонструє пристрій « Блискавко захист».
 
Зала №4
«Розвиток пожежної сигналізації та автоматики»
 
В залі за допомогою багатьох макетів відвідувач може ознайомитись з правилами пожежної безпеки та необхідності використання пожежної автоматики і сигналізації у побуті та на виробництві.
 
Зала №5
«Пожежна техніка та обладнання»
 
В залі є можливість ознайомитись з технікою спеціального призначення і обладнанням, яке застосовується під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та рятування життя людей. У подальшому планується розташувати у цьому залі куточки: «Діяльність аварійно-рятувального загону спеціального призначення», «Хімічний захист», «Піротехнічні роботи на суші та воді».
 
Зала №6
«Служба порятунку»
 
Зображує у макетах та на слайдах оперативну роботу служби порятунку «112». Знаходиться у розробці куточок «Керівник пожежогасіння».
 
Зала №7
«Наслідки пожеж»
 
Атмосфера наслідків пожеж, а це понівечені вогнем речі побуту, газові і кисневі балони після їх вибуху, та саме дух пожежі, запах гару, яскрава діюча діорама «квартира До та Після пожежі», демонстрація слайдів все це понукає відвідувача у подальшому бути пильним та дотримуватися правил пожежної безпеки.
 
Зала №8
«Чорнобильська пам`ять: життя та безсмертя»
 
Зала оформлена у музейному стилі (вітрина), де для огляду відвідувачем представлені матеріали діяльності Харківського пожежного батальйону під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (1986 рік), нагороди ліквідаторів, речові пам`ятки. В окремій кімнаті розташовані для огляду портрети ветеранів пожежної охорони і героїв-ліквідаторів.
Зал планується урочисто відкрити 26 квітня 2017 року у День пам`яті аварії на ЧАЕС.
 
Зала №9
«Алея Слави»
 
Представлені картини, на яких зображені фрагменти крупних пожеж у місті Харкові та області і робота пожежних під час їх гасіння та представлено фото галерею вогнеборців, які проявили відвагу, мужність під час гасіння пожежі та самовідданість під час рятування життя людини. У вітринах продовж всій алеї, а це 30 метрів, сувеніри від гостей виставки делегацій з багатьох країн світу.
 
Зала №10
«Дитяча зала»
 
Ознайомлення відвідувача з діяльністю Дружини юного пожежного та Добровільного пожежного товариства Харківської області. Представлені дитячі роботи на тему безпеки життєдіяльності населення. Організовано місце для перегляду мультфільмів для дітей дошкільного віку на тему профілактики пожежної безпеки.
 
 
Екскурсія безкоштовна.
Запис на екскурсію та довідки за телефоном – 738-23-45.
 
Харківська пожежно-технічна виставка має 4 філії у м. Богодухів, м. Ізюм, м. Куп’янськ та м. Лозова.
 

 

Kharkiv_69.jpg