Контраст
Шрифт

Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник"

Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник 2018 року"

 

Опара_кіровоградська обл.jpg

Олександр Опара

(1987 р.н., Кіровоградська обл.) 
Оператор приватного підприємства «Віктор і К» 

 

У травні цього року уся країна шукала скромного героя з Кіровоградщини, який врятував з води маленького Назарчика і зник. Невідомий чоловік, що був неподалік, без вагань кинувся на допомогу непритомному хлопчикові, який повільно зникав під товщею води... Кілька днів знадобилося рятувальникам для того, щоб відтворити усі обставини того страшного дня і таки розшукати Олександра Опару. Зустріч нашого героя із родиною, яка ледь не втратила єдиного синочка була дуже зворушливою та сповненою теплих слів вдячності.


 *****************************************************

ной_одеса.jpg

Катерина Ной

(2001 р.н., Одеська область)
Випускниця Одеської ЗОШ №120 І – ІІІ ступенів

 

Свій вчинок Катерина Ной не вважає героїчним. Проте ми точно знаємо, що готовність ризикнути власним життям задля порятунку іншого — риса, яка притаманна лише справжнім Героям. Під час трагедії в одеському таборі “Вікторія”, що сталася у вересні 2017 року, звичайна школярка Катерина врятувала з вогняного пекла вісьмох дітей. Стягувала їх з ліжок, брала на руки і сплячими виносила на вулицю…

 

 *****************************************************

Тихончук_Одеса.jpg

Максим Тіхончук

(2004 р.н., Одеська область)
Учень Рішельєвського ліцею міста Одеса

 

Коли в одеському таборі “Вікторія” спалахнула пожежа, Максим Тіхончук був у сусідньому корпусі. Він миттю кинувся у вогонь — кричав, вибивав вікна і двері кімнат... Зрештою, нашому герою вдалося винести з палаючої будівлі п'ятнадцятьох дітей. А вже у понеділок школяр просто прийшов на уроки. На згадку про ту страшну вересневу ніч він отримав обпечені руки та відчуття провини від того, що так і не зміг дістатися кімнати, в якій загинули троє дівчат...

 

*****************************************************

Ткачук_Донецька.png

Євген Ткачук

(1998 р.н., Донецька обл.)
Студент 3-го курсу фармацевтичного факультету Національного фармацевтичного університету, 1998 року народження, м.Дружківка, Донецької області

 

Не кожен може наважитися підійти до палаючого будинку. Проте у нашому житті є особливі люди — вони з'являються в потрібному місці у потрібний час та без вагань ідуть і у вогонь, і у воду. Саме таким виявився наш сьогоднішній герой Євген Ткачук - студент з Донеччини. Побачивши, як вогонь охопив старий сусідський дерев'яний будинок, хлопець перестрибнув паркан та щосили почав стукати у вікна. За лічені хвилини він врятував цілу родину, що опинилася у полум'яній пастці. Професійні вогнеборці, які прибули на виклик про пожежу, високо оцінили рішучі та сміливі дії хлопця і навіть запросили його в майбутньому приєднатися до лав рятувальників.

 

*****************************************************

Тутко_Полтава.jpg

Дарія Тутко

(1989 р.н., Полтавська обл.)
Медична сестра «Полтавського районного клінічного центру первинної медичної допомоги» Розсошенської амбулаторії

Для Дарії Тутко з Полтавщини та її чотирирічного сина Марка звичайна прогулянка біля ставка перетворилася на справжнє випробування, коли на їхніх очах почав тонути рибалка. Жінці не вистачило сил, аби витягти чоловіка на поверхню, тож реанімаційні заходи вона проводила у воді. Медик за фахом, Дарія повернула бідолашного до життя та тримала його голову над водою до прибуття швидкої. Увесь цей час на березі її підтримував маленький синочок. Він як міг допомагав нашій героїні, а вона своїм прикладом йому довела, що супергерої існують. Вони живуть серед нас і в будь-яку мить готові прийти на допомогу тим, хто цього потребує.

 

*****************************************************

Суховецький_вінницька.jpg

Артем  Суховецький

(2004 р.н., Вінницька область)
Учень ЗОШ I–II ступенів села Рахни Гайсинського району Вінницької області

 

Минуло майже дев'ять місяців з дня тієї моторошної події, яка стала життєвим уроком для двох братиків з Вінниччини, а одного з них зробила лауреатом Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник 2018 року”.  У січні цього року він врятував свого 4-річного братика Максимка, який на санчатах провалився під кригу. Стрибнувши за братом у крижану воду, Артем намагався дістатися найближчого берега, але зробити це йому завадила швидка течія. Тоді він попрямував до протилежного берега і, ламаючи кригу голими руками, таки виніс непритомного Максимчика на поверхню. Ми не знаємо ким хоче бути Артем у дорослому житті, але вже зараз зрозуміло, що він росте сміливою і благородною людиною.

 

*****************************************************

хоменко_київська обл.jpg

Олександр Хоменко

(1988 р.н., Київська обл)
Водій ТОВ « Експрес Т»

 

Моторошні кадри цієї автомобільної аварії облетіли весь інтернет. І невідомо, скільки б життів вона забрала, якби не Олександр Хоменко. Саме він першим кинувся допомагати пасажирам палаючої автівки і встиг витягти чоловіка та жінку, коли раптом пролунав вибух. Ці миті він чітко запам'ятав до останньої секунди. Навіть не зважаючи на те, що сам найбільше постраждав внаслідок  тієї ДТП. Перебуваючи у лікарні, все питав про долю врятованої ним жінки, адже тоді він вже знав, що врятував того дня не двох, а трьох.

 

*****************************************************

коротєєв_харків.png

Олексій Коротеєв

(1984 р.н., Харківська обл.)
Адміністратор у компанії з продажу автомобільних матеріалів, м. Харків

 

 Зворушливі історії наших героїв змушують повірити у дива. Адже як іще можна пояснити те, що Олексію Коротєєву з Харкова знадобилося всього лише п'ять секунд, аби кинутися у палаючу квартиру і врятувати одразу два життя? Маленький Данилко ще не вміє дякувати, але коли виросте, він обов'язково дізнається про лауреата Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник 2018 року" Олексія Кортєєва та добрим словом віддячить своєму янголові-охоронцю за порятунок.

 

*****************************************************

Буртовий_Київ.JPG

Андрій Буртовий

(2003 р.н., Київ)
Учень 10 класу ЗОШ №67 міста Києва

 

Саме завдяки небайдужості Андрія Буртового у той час, коли більшість перехожих фільмувала на мобільні телефони чергову столичну пожежу, вдалося уникнути людських втрат. Про це рятувальникам вже згодом  повідомили постраждалі мешканці будинку, коли із вдячністю згадували невідомого героя, що попередив їх про пожежу на даху. Фахівці ДСНС тоді розшукали загадкового хлопця, а вже сьогодні уся країна знає Андрія Буртового як володаря звання “Герой-рятувальник 2018 року”.

 

*****************************************************

Петрашенко_Чернігів.JPG

Ірина Петрашенко

(2005 р.н., Чернігівська область)
Учениця 8-го класу Скитківської ЗОШ І-ІІ ступенів

 

За часи існування Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року”, найбільше захоплення викликає сміливість та відважність наших школярів. Їхні зовсім не дитячі рішення та героїзм щоразу вражають навіть досвідчених рятувальників. Саме такою є Ірина Петрашенко, яка стала янголом-охоронцем для 2-річного Данилка, що тонув на водоймі. Малюк ще не розуміє, чим саме завдячує своїй рятівниці, проте його батьки добре усвідомлюють, що героїчний вчинок школярки подарував їх синочкові ще один день народження. І за це вони безкінечно вдячні Іринці.

 

*****************************************************

Соловйов_Львів.jpg

Соловйов Володимир

(2010 р.н, Львівська область)
Учень Львівської ЗОШ №45

 

Ви обов'язково посміхнетеся, коли побачите цього сонцесяйного хлопчика. Проте усім було не до жартів, коли стали відомі обставини героїчного вчинку 8-річного Володі Соловйова. Відпочиваючи цього літа на ставку, він врятував старшого за себе друга, що не вмів плавати і в якусь мить почав тонути. Наш герой ще такий юний, а в його великому серці вже немає місця для страху і вагань. Натомість, Володя сповнений рішучості, сміливості і відповідальності. Звісно ж, дитячої безпосередності у нього теж не віднімати — найбільше хлопчик зажурився, що втопив свій мобільний телефон, з яким він стрибнув у воду, рятуючи друга.

 

*****************************************************

                                                                                                                                                                          

 

 

Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник року" на Facebook

 

Мета акції

Привернення особливої уваги громадян до професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості, як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників.

Всеукраїнська акція “Герой – рятувальник року” передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.

 

Організатори акції

Державна служба України з надзвичайних ситуацій

 

Інформаційне та рекламне забезпечення

Здійснюється Державною службою України з надзвичайних ситуацій

 

Учасники акції

Учасником Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року” може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.

 

Умови та порядок проведення акції

  • Акція проводиться протягом року.
  • Учасники акції, які стають лауреатами, нагороджуються відзнакою “Герой-рятувальник року”.
  • Відзнака вручається переможцям акції Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час урочистого святкування Дня рятівника.